-NET GÖRME NELERE BAĞLI ?
 -KONTRAST DUYARLILIK
  -DAHA NET GÖRÜN
  -GÖRME GELİŞTİRME
  -GÖZ TEMBELLİĞİ
 -GÖZ NEDEN TEMBELLEŞİR ?
 -GÖZLÜK VE GÖZ TEMBELLİĞİ
 -ŞAŞILIK VE GÖZ TEMBELLİĞİ
  -GÖZ TİTREMESİ/GÖZ -TEMBELLİĞİ
  -YAŞLILIKTA GÖRME AZALMASI
  -GÖZ TEMBELLİĞİ -UYGULAMALARI
  -TEDAVİDE BUNLARI BİLMELİSİNİZ
  -KAPATMA TEDAVİSİ
  -EGZERSİZLE AKTİF TEDAVİ
  -BEBEKLERDE TEMBELLİK TEDAVİSİ
  -BU TEDAVİ SİZE UYAR MI ?
  -REVİSİON
  -TEMBELLİK NEDEN DÜZELMEDİ ?
  -GÖZ TEMBELLİĞİ VE ŞAŞILIK
TEDAVİ ALETLERİ
 

 
NEDİR ?
 
FÜZYON KIRILMASI
 
 
GÖZ TEMBELLİĞİ TEDAVİSİNDE EN ÖNEMLİ BAŞARISIZLIĞIN NEDENİDİR. *7-8 numaranın üzerindeki artı ve eksi gözlük numaraları *İki göz arası fazla numara farkı *Küçük göz kaymaları *Farklı göz numaralarının farklı akomodasyonu (uyumu) *Göz tembelliği için atropin damlatılarak uyumun bozulması *Eksantrik fiksasyon (yan bakış) füzyon kırılması nedenidir.
AKTİF GÖZ TEMBELLİĞİ TEDAVİSİ
Anne babanın görmesini  çocuğun görme düzeyine düşürüyor ve haydi günde 6 saat gözünü kapat, 1-2 yıl böyle devam et diyorum. Anne ağlamaya başlıyor. Çocuğuna acıyor, uzun süren göz kapatmasının çocuğa vereceği eziyeti düşünüyor. Zaten çocuk da gözünü kapatmıyor, kapatıyor görünüyor veya aileyi oyalıyor.  20 yaşına gelince aile göz tembelliğinin hala devam ettiğini görüyor. Göz tembelliğini çok yönlü düşünmek gerekiyor. Bu iyi bir muayene, tembelliği nedenlerini iyi değerlendirmek ve onları ortadan kaldırmaktan sonra tembellik tedavisine başlamak  demektir. GÖZ TEMBELLİĞİN NEDENİNİ SADECE GÖZLÜĞE BAĞLAMAK BAŞARISIZLIĞIN ANA KAYNAĞI.

TEMBELLİK TEDAVİSİNDE AŞAĞIDAKİLERİN GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMAMASI
BAŞARIYI ETKİLER
 
         
 
 
GÖZÜ KAPATMA bir göz tembelliği tedavi yöntemidir. AKTİF GÖZ TEMBELLİĞİ TEDAVİSİ bilgisayar programları,  egzersiz kartları, egzersiz aksesuarları ve  eve verilebilen  egzersiz aletleri ile yapılır. Çocuğun ve anne-babanın uygun zamanı seçilebilir. Aile görmeleri kendisi ölçebilir. Buna göre tedaviye ara verir veya yeniden başlar.